Барселона с убедителен успех над Валенсия

Валенсия и Барселона изиграха двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Гостите победиха с 1:4 на стадион Местайя.

Първото попадение в мача дойде в 23-та минута. Пиер-Емерик Обамеянг получи пас от Жорди Алба и отправи силен шут за 0:1. В 26-та минута Хосе Гая изпрати топката във вратата на Тер Стеген, но голът бе отменен заради засада. 6 минути по-късно Френки де Йонг на празна врата добави още един гол за 0:2. В 38-та минута Обамеянг отново се разписа за 0:3 след като стреля от близка дистанция. Веднага след това футболистът на Валенсия Карлос Солер вкара гол на Тер Стеген, но след преглед с ВАР голът бе отменен понеже топката е била овладяна на тъчлинията, след като тя бе напуснала с пълния си обем очертанията на терена.

След подновяването на играта Гави стреля към вратата на Валенсия, но Мамардашвили спаси. В 52-та минута домакините най-после отбелязаха гол за 1:3. Този път Карлос Солер стана официален голмайстор след като Тер Стеген не успя да спаси гола. Последното положение за днешния мач бе за Педри, който в 63-та минута вкара гол с изключителен изстрел извън наказателното поле.