Валенсия с труден успех над Елче (видео)

Валенсия стигна до домакински успех с 2:1 над Елче в среща от 17-ия кръг на испанското първенство. Победата дойде след гол на резервата Кристиано Пичини в 86-ата минута.

Гонсало Гедеш даде аванс на "прилепите" в 23-ата минута, след като премина през защитата на гостите и с изстрел от границата на наказателното поле направи резултата 1:0.

Четвърт час преди края на срещата Елче успя да изравни  чрез Лукас Бой, който засече топката след центриране от корнер на Лукас Перес, но последната дума беше на Пичини, който с бомбен изстрел заби топката под гредата за 2:1.

Малко след това гостите настояваха да им бъде присъдено попадение при спорна ситуация, при която останаха съмнения, че топката е преминала голлинията с целия си обем. Стигна се до намесата на ВАР. От там прецениха, че кълбото не е пресекло изцяло линията.