Севиля и Валенсия с победи в кръга на Ла Лига

Севиля постигна домакинска победа над Осасуна с 2:0 в двубой от 12-ия кръг на испанската Ла Лига.

При първия ъглов удар за Севиля в мача Ракитич центрира отлично и намери непокрития Диего Карлос, който откри резултата малко преди почивката.

Точно час след началото на срещата домакините стигнаха до втори гол чрез Лукас Окампос. До края на срещата не паднаха нови попадения и така възпитаниците на Юлен Лопетеги изравниха Реал Мадрид и Реал Сосиедад на върха в подреждането – и трите тима са с по 24 точки.

В друга интересна среща - Валенсия победи Виляреал с 2:0. На "Местая“ "прилепите“ поведоха в резултата чрез Уго Гилямон в края на първото полувреме. След почивката Карлос Солер подпечата трите точки за домакините с втори гол от дузпа. В класирането Валенсия е девети с 16 точки, докато Виляреал е 13-и с четири пункта по-малко.

В следващия кръг "жълтата подводница“ приема Хетафе, докато "прилепите“ посрещат шампиона Атлетико Мадрид.