Валенсия измъкна точка срещу Сосиедад (видео)

Валенсия и Реал Сосиедад изиграха здрав двубой, който обаче не предостави победител и срещата от 30-ия кръг на испанската Ла Лига завърши наравно 2:2.

Реал Сосиедад поведе в резултата в 33-ата минута, когато Андер Гевара стреля от дъгата на наказателното поле на Валенсия, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Жауме Доменех. В края на първата част защитата на "прилепите" допусна много груба грешка и оставиха Александър Исак необезпокояван да навлезе в наказателното поле, след което шведът с удар покрай Жауме Доменех прати топката за втори път в неговата врата.

След точно час игра Даниел Вас намали, след като бе точен от нова дузпа, а само три минути по-късно Исак пропусна от чиста ситуация да върне преднината от два гола на "баските“.

В 73-ата минута обаче Габриел Паулиста изравни, след като бе точен с глава.

Домакините завършиха срещата с 10 души, след като десет минути преди края бе изгонен Максимилиано Лопес за два жълти картона.

С това равенство Валенсия остава на 13-ата позиция с  актив от 34 точки, докато Реал Сосиедад е пети с 47.