Барселона с грешна стъпка срещу Реал Сосиедад

Лидерът в Испания Барселона стигна само до равен - 2:2 при гостуването си на Реал Сосиедад в дербито от 17-ия кръг на Примера Дивисион.

В 12-ата минута Сосиедад поведе в резултата. След изпълнение на ъглов удар Серхио Бускетс извърши нарушение в наказателното поле, а съдията нямаше как да не посочи бялата точка. Оярсабал превърна дузпата в гол - 1:0.  В 38-ата минута, след отлична контраатака, гостите изравниха. Луис Суарес изведе Гризман сам срещу вратаря, а бившата звезда на Атлетико преодоля стража с елегантен прехвърлящ удар - 1:1.

В 49-ата Серхио Бускетс изпъкна с брилянтно извеждащо подаване към Лео Меси. Аржентинецът изскочи зад защитата и подаде встрани за свободния Суарес. Уругваецът не стреля по най-добрия начин, но все пак успя да насочи в празната врата - 1:2. В 62-рата минута домакините изравниха. Начо Монреал проби по левия фланг и насочи остро центриране в малкото наказателно поле. Там Тер Щеген пресечи подаването с ръка, но подаде топката на Александър Исак, който прониза опразнената мрежа - 2:2.

В 92-ата минута Пике претендира за дузпа. Централният защитник беше задържан в наказателното поле, но съдията замълча, тълкувайки, че играта е чиста. В крайна сметка до нов гол не се стигна.