Атлетико с труден успех срещу Билбао (видео)

В. Мухарски

Атлетико Мадрид продължава да спазва дистанция от седем точки от лидера в Ла Лига - Барселона. "Дюшекчиите" взеха труден, но важен успех с 2:0 при домакинството си на Атлетик Билбао. Срещата бе доста равностойна, като нулевото равенство бе до 67-ата минута.

Иначе две спорни положения белязаха първото полувреме. В 19-ата минута останаха сериозни съмнения за дузпа при падане на Диего Коста от домакините след съприкосновение с противников играч. В 28-ата минута и Иняки Уилиямс от гостите поиска дузпа, след като беше блокиран от Люка Ернандес, но реферът отново реши да не отсъжда наказателен удар.

В 67-ата минута Гризман напредна до наказателното поле и даде добър пас към вдясно към непокрития Кевин Гамейро, който стреля в обратния ъгъл на вратаря за 1:0. Десет минути преди края на срещата Диего Коста реши всичко в мача. Испанският национал бе изведен сам срещу вратаря на Атлетик от Гамейро, напредна с топката и с удар в близкия ъгъл вкара за 2:0.