Барса обърна Сосиедад в мач с шест гола (видео)

Барселона записа успех с 4:2 при визитата си на Реал Сосиедад в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига. Вилиан Жозе откри резултата в 11-ата минута, засичайки с глава подаване на Чаби Прието. В 34-ата каталунците инкасираха нов гол. Сержи Роберто покри засадата, Хуанми стреля, а топката рикошира в крака на Роберто и залъга Тер Стеген - 2:0.

В 39-ата Паулиньо намали, като голът се оказа много важен, тъй като вдъхна увереност на гостите, които след почивката доминираха. Само пет минути след подновяването на играта Луис Суарес изравни. Уругваецът по скоро пробва центриране, но вместо това вкара доста красив гол за 2:2.

В 71-ата Суарес получи топката и реализира с точен изстрел в близкия ъгъл - 2:3. В 85-ата Лео Меси сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултат. Аржентинската звезда вкара от пряк свободен удар, като вратарят на домакините само изгледа как топката влиза във вратата.