Севиля и Еспаньол напред за Купата

Севиля се класира на 1/4-финалите за Купата на Краля след втора победа срещу Кадис. Този път се стигна до успех с 2:1 за радост на феновете на “Рамон Санчес Писхуан" и така общият резултат от двата мача е 4:1.

Бен Йедер откри резултата след малко повече от половин час игра, а десетина минути след подновяването на играта Хоакин Корея също бе точен за тима на Винченцо Монтела. В 85-ата Алваро се разписа за другия андалуски тим.

Еспаньол също се класира напред в турнира, благодарение на успеха си с 2:0 като гост на Леванте. По този начин тимът от Барселона навакса изоставането си с 1:2 след първата среща на каталунска земя. Лео Баптистао откри резултата в 14-ата минута, а 20-тина по-късно Жерар Морено вкара втория гол за своя тим.