Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 02.12.2017 г.
Час: 17:15
Съдия: Сантяго Хайме

Атлетико Мадрид записа категоричен успех с 5:0 при визитата си на Леванте в среща от кръга на Ла Лига. По два гола реализираха френските звезди на "дюшекчиите" Кевин Гамейро и Антоан Гризман. Преди това резултатът бе открит чрез автогол на Робер. Това стана в 5-ата минута, когато играчът на домакините заби кълбото в собствената си врата, след центриране на Нигес.

Второто попадение бе реализирано преди почивката от Кевин Гамейро, който стреля от близък ъгъл, а топката рикошира и влетя в мрежата. След час игра резултатът стана класически, след чудесна комбинация между Гризман и Гамейро, а последният остави вратаря безпомощен - 3:0. Шест минути по-късно, този път Гамейро изведе Гризман, за когото остана по-лесното - да се разпише. В 68-ата минута Гризман оформи крайното 5:0 с много силен удар в долния ляв ъгъл.

Преди 14-я кръг "лос колочонерос" са на 3-то място с актив от 27 точки, с колкото е и действащият шампион Реал Мадрид, който е с по-лоши показатели от хората на Диего Симеоне.

За настоящия двубой аржентинският треньор на "дюшекчиите" няма да може да се възползва от услугите на Хуанфран, който е контузен.

Реал Сосиедад се издъни в предишния кръг, когато баските изненадващо не успяха да постигнат очакван успех над слабака Лас Палмас. Играчите на Еусебио Сакристан завършиха наравно 2:2, а със спечелената точка клубът от Сан Себастиан имат 19 точки и са на 7-мо място в таблицата, като "синьо-белите" са на 2 пункта от Топ 6 и място в зона "Европа".

За тежкото гостуване в столицата аут за Реал са Агирече и Йоренте.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Реал Сосиедад 3:1