Стадион: "Сиудад де Валенсия", Валенсия
Дата: 26.11.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Даниел Трухийо

Новакът Леванте сложи край на серията от шест последователни мача без успех в Примера. В тази поредица от срещу "прилепите" записаха три поражения и три ремита. В предишния кръг, обаче, играчите на Хуан Мунис се възползваха от кризата в редиците на Лас Палмас и победиха островитяните с 2:0 като гости. Така Леванте вече има 15 точки и към момента валенсианци са на 12-та позиция в таблицата за временното класиране.

Контузени в редиците на Леванте са Марти, Лопес, Алегри и Лерма.

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 0:0 в голямото столично дерби в Ла Лига. В самото начало на мача се стигна до голово положение, когато Варан изведе по погрешка Анхелито Корея, който изскочи сам срещу Кико Касийя, но стреля неточно. Малко преди почивката се стигна до няколко интересни положения пред вратата на "дюшекчиите", но без успех. Повторенията показаха, че капитанът на Реал Серхио Рамос отнася ритник в лицето от Люка Ернандес. Дузпа не последва. Окървавеният Рамос бе сменен след почивката.
В 78-ата Гамейро преодоля стража на съперниковия тим, но Варан изби от голлинията. При последвалия корнер Коке шутира, а топката се удари в прибраната ръка на Кристиано, но отново нямаше дузпа.
В 83-ата минута Роналдо шутира в ръката на Диего Годин, а съдията отново остави играта да продължи. Две минути по-късно топката вече попадна върху ръката на Хуанфран при въздушен дуел с Роналдо. Реферът обаче бе взел решение този мач да се реши без наказателни удари. В крайна сметка двата тима поделиха по точка.

В момента "дюшекчиите" имат 24 точки и са на 4-то място в подреждането, тъй като са с по-лоши показатели от градския съперник, който със същия актив.

През седмицата "лос колочонерос" се наложиха с 2:0 над Рома в двубой от Шампионската лига и най-накрая постигнаха първи успех в тазгодишното издание на турнира, но шансовете на испанския клуб за продължаване напред остават все така илюзорни.

Контузени за визитата край Средиземно море са Върсалко и Хуанфран.

Прогноза: Леванте - Атлетико Мадрид 1:2