Реал и Атлетико не се победиха в изнервено дерби (видео)

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 0:0 в столичното дерби, което бе от програмата на 12-ия кръг в Ла Лига. В самото начало се стигна до голово положение. Рафаел Варан изведе Анхелито Корея, който изскочи сам срещу Кико Касийя, но стреля неточно.

Малко преди почивката се стигна до няколко интересни положения пред вратата на "дюшекчиите", но без успех. При едно от тях Серхио Рамос от пет метра насочи с глава встрани от гредата в аут. Повторенията показаха, че капитанът отнася ритник в лицето от Люка Ернандес. Дузпа не последва. Окървавеният Рамос бе сменен след почивката.

В 78-ата Гамейро преодоля стража на съперниковия тим, но Варан изби от голлинията. При последвалия корнер Коке шутира, а топката се удари в прибраната ръка на Кристиано. Отново нямаше дузпа.

В 83-ата минута Роналдо шутира в ръката на Диего Годин, а съдията отново остави играта да продължи. Две минути по-късно топката вече попадна върху ръката на Хуанфран при въздушен дуел с Роналдо. Реферът обаче бе взел решение този мач да се реши без наказателни удари. В крайна сметка двата тима поделиха по точка.