Стадион: "Риасор", А Коруня
Дата: 04.11.2017 г.
Час: 17:15
Съдия: Алфонсо Алварес

Депортиво Ла Коруня постигна трета победа за сезона, след като преди седмица галисийци се наложиха с 3:1 като гости на Лас Палмас и то след осъществен пълен обрат. Така новият треньор на тима Кристобал Парало записа първи успех начело на "Супер Депор". В момента клубът от Западния бряг е на 16-то място с 11 точки.

Кадровите проблеми в редиците на домакините са свързани с контузиите на Хил, Лопес и Мартинес.

Атлетико Мадрид и Виляреал не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в среща от 10-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима изиграха сравнително равностойно първо полувреме, като все пак по-добрите положения бяха за "дюшекчиите", които обаче не успяха да се разпишат. След почивката обаче головете бяха факт.

Анхел Корея даде аванс на домакините с попадение в 61-ата минута. Гризман се отличи с изключително подаване от въздуха, а Корея финтира защитник и след това не остави шансове на Мариано Барбоса с удар в близкия ъгъл - 0:1. Всичко вървеше добре за столичани, но в 81-ата Карлос Бака изравни, след като се разписа с глава от пет метра, засичайки центриране от корнер.

Мадридчани регистрираха пето реми в шампионата и въпреки че все още нямат загуба, остават на 8 точки от лидера Барселона с актив от 20 пункта и заемайки 4-та позиция в колоната.

През седмицата Атлетико допълнително си усложни ситуацията в Шампионската лига, излагайки се у дома срещу дебютант ФК Карабах за крайното 1:1. Така след четири мача от групата "лос колочонерос" имат едва 3 точки и участието им на елиминационната фаза е под сериозна въпросителна.

За гостуването на Депортиво треньорът Диего Симеоне няма да може да разчита на Луиш, Коке и Караско.

Прогноза: Депортиво Ла Коруня - Атлетико Мадрид 0:1