Жирона с впечатляващ обрат срещу Реал Мадрид

В. Мухарски

Жирона записа впечатляваща победа над Реал Мадрид с 2:1 в мач от 10-ия кръг на Примера. "Белия балет" водеше в резултата, но допусна обрат веднага след почивката. Иско откри резултата в 12-ата минута. Роналдо отправи силен изстрел, а вратарят Боно изби топката, но точно в краката на Иско, който отблизо нямаше как да сбърка - 0:1.

Кристиан Стуани изравни в 54-ата минута. В 58-ата Порту направи 2:1. При първия гол  Стуани премина между Начо и Рамос и шутира силно в близкия ъгъл 1:1. При второто  попадение пък останаха сериозни съмнения за засада. Мафео стреля по диагонала, а на метър пред голлинията Порту отклони с петичка в мрежата - 2:1. Реферът взе решение да зачете попадението. До края на мача до нов гол така и не се стигна и в крайна сметка Жирона спечели двубоя срещу именития си съперник.