Нова победа за прилепите, които летят уверено към първото място (видео)

Валенсия се наложи с 2:1 при визитата си на Алавес в среща от 10-ия кръг на Ла Лига. Това бе шеста поредна победа за "прилепите", които все по-усилено започват да дишат във врата на лидера в класирането - Барселона.

Гостите от едноименния град поведоха в 34-ата минута, когато Андреас Перейра асистира на Симоне Дзадза, а последният с много хубав удар прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Пачеко. Малко след почивката домакините изравниха резултата. Ел Хадади центрира от корнер, Алексис Руано бе най-съобразителен и се извиси над всички, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Нето.

Всичко в мача се реши в 66-ата минута, когато Родриго бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Родриго Ели. В оставащото време Алавес така и не успя да стигне до нов гол и в крайна сметка трите точки заминаха за Валенсия.