Атлетико Мадрид – Виляреал: гол/гол и победа за домакините

Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 28.10.2017 г.
Час: 19:30
Съдия: Алберто Ундиано

Атлетико Мадрид постигна важен успех с 1:0 при гостуването си на Селта в мач от деветия кръг на Примера. Двубоят се игра пред две празни трибуни, затворени поради мерки за сигурност. Иначе Кевин Гамейро донесе победата с гол в 28-ата минута. Хората на Хуан Карлос Унсуе могат да съжаляват, тъй като имаха доста повече голови възможности от столичани, като почти през цялото време се играеше пред вратата на Ян Облак. В крайна сметка тимът на Диего Симеоне си спечели трите точки и благодарение на това се изкачи на 3-та позиция - на шест пункта от лидера Барселона, който е с 25.

През седмицата "лос колочонерос" направиха 1:1 като гости на треторазрядния Елче в първия 1/16-финален двубой от турнира за Кралската купа. Под въпрос за домакините са Коке и Караско.

Виляреал записа трета поредна победа под ръководството на Хавиер Кайеха. "Жълтата подводница" се наложи с 4:0 над Лас Палмас в мач от 9-ти кръг на Ла Лига. След скучно нулево полувреме, головете започнаха да валят във вратата на гостите след почивката. Седрик Бакамбу откри в 48-ата минута, а в 65-ата Марио Гаспар удвои. Само 120 секунди по-късно Чимо Наваро си вкара автогол и направи резултата класически. Никола Сансоне оформи крайния резултат в добавеното време на мача. След тази победа "Жълтата подводница" вече има 16 точки в актива си и изплува до 6-то място в класирането.

Виляреал стъпи накриво през седмицата, когато валенсианци отстъпиха с 0:1 от Понферадина за купата и сега ще гонят задължителна победа на реванша. Отсъстващи за визитата в столицата са Фернандес, Асенхо, Семедо и Сориано.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Виляреал 3:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!