Атлетико гони първа победа за сезона на Канарските острови

Стадион: "Гран Канария", Лас Палмас
Дата: 26.08.2017 г.
Час: 23:15
Съдия: Игнасио Иглесиас

Късният съботен двубой от програмата на 2-я кръг в Примера ще се състои на Канарските острови, където местният Лас Палмас е домакин на Атлетико Мадрид.

Домакините започнаха тазгодишното си участие в Ла Лига с минимално поражение с 0:1 при гостуването си на Валенсия. Лас Палмас пък се представи според очакванията през миналогодишната кампания. Тимът от Канарските острови завърши на 14-то място с 39 точки. "Лос амарийос" също са с нов треньор през настоящия сезон в лицето на Маноло Маркес. Другите нови на "Гран Канария" са Араухо, Наваро и Витоло. За настоящия двубой аут за домакините е Гомес, а Халилович е наказан.

Атлетико Мадрид стигна само до равенство 2:2 в първия си мач за новия сезон в Примера Дивисион. "Дюшекчиите" обаче трябва да са доволни и на точката, тъй като губеха с 0:2 от Жирона, а и освен това бяха останали с човек по-малко на терена. Кристиан Стуани даде преднина на домакините с два бързи гола в 23-ата и 25-ата минута. Доста интересно бе в 66-ата минута, когато Антоан Гризман доста спорно бе изгонен от игра заради симулация и спор със съдията. Столичани все пак стигнаха до равенството с голове на Анхел Корея в 78-ата и Хосе Хименес в 85-ата минута на срещата.

Въпреки ремито от първия кръг, Атлетико Мадрид продължава да е сред водещите отбори в Примера. Именно "дюшекчиите" са и последният тим, който наруши хегемонията на колосите Реал Мадрид и Барселона, а през миналогодишната кампания играчите на Диего Симеоне завършиха на 3-то място в крайното класиране с актив от 78 точки след 23 победи, 9 равенства и 6 загуби. Целите пред столичани отново са големи и са свързани с трофеи, като "лос колочонерос" разполагат и с футболисти, които вече доказаха, че са способни да го направят. Като цяло, единственият наистина новопривлечен играч в състава на Атлети е Витоло, който дойде от Севиля за 36 млн. евро, но бе даден под наем именно на Лас Палмас.

За гостуването на Канарските острови наказан за мадридчани е Гризман, а под въпрос са Гамейро и Луиш.

Прогноза: Лас Палмас - Атлетико Мадрид 0:2