Леверкузен с впечатляващ обрат срещу Шалке (видео)

Байер Леверкузен записа победа като гост на Шалке с 3:2 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. "Кралскосините" могат да съжаляват, тъй като до 54-ата минута водеха с 2:0. Клаас Ян Хунтелаар пропусна дузпа за Шалке още в петата минута на двубоя. В 14-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг откри резултата, давайки преднина на домакините. В 29-ата минута Лерой Сане удвои аванса на Шалке.

Леверкузен излезе преобразен след паузата и още в 51-ата удари греда. Карим Белараби отправи чудесен чут извън наказателното поле, а вратарят Ралф Феерман докосна кълбото, което после отскочи от левия стълб. Юлиан Бранд в 54-ата минута даде началото на обрата за гостите. Две по-късно Карим Белараби изравни, а в 60-ата минута Хавиер Ернандес донесе успеха за Леверкузен, след асистенция на Бранд.

"Аспирините“ събраха 54 точки на 3-ото място и вече имат аванс от 5 пред четвъртия Херта Берлин. Шалке е 7-и с 45 точки, колкото имат шестият Майнц 05 и петият Мьонхенгладбах.