Байерн на победа от титлата (видео)

Байерн Мюнхен записа успех с 2:0 като гост на Херта в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. За столичани това бе втора загуба на "Олимпиащадион" за тази седмица, след като в сряда Борусия Дортмунд спечели класически за Купата.

Днес домакините изиграха добро първо полувреме, в което имаха шансове да се разпишат. Веднага след паузата обаче баварците се събудиха и стигнаха до успеха. В 48-ата минута късметът помогна на Артуро Видал да открие резултата чрез рикошет, след много силен негов удар. Десетина минути преди паузата Дъглас Коста подпечата победата за своите, след като също се разписа с бомбен удар от дистанция.

Байерн Мюнхен събра 81 точки и при победа в следващия кръг, ще спечели рекордна четвърта поредна титла на Германия. Херта е четвърти с 49 пункта.