Дортмунд захапа на три пъти Хамбургер (видео)

Борусия Дортмунд записа класически успех с 3:0 над Хамбургер в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. По този начин "жълто-черните" до известна степен върнаха усмивките на феновете на "Сигнал Идуна Парк", след драматичното отпадане от Ливърпул в турнира Лига Европа - по-рано през седмицата.

"Жълто-черните" се активизираха към края на първата част, когато Кристиан Пулишич откри резултата, реализирайки първия си гол в Бундеслигата. Малко преди паузата Адриан Рамос удвои аванса на своя тим и до голяма степен уби интригата.

В началото на второто полувреме вратарят Рене Адлер беше изгонен заради нарушение срещу Кагава пред наказателното поле. Другата неприятна новина за гостите бе, че Екдал се контузи четвърт час преди края, когато гостите вече нямаха право на нови смени. Така логичното се случи четири минути преди края, когато Рамос вкара втория си гол в срещата и по този начин оформи крайния резултат.

Борусия Дортмунд продължава да дава всичко от себе си в преследването на Байерн - "жълто-черните" имат 71 точки и остават на седем зад лидера от Мюнхен. Хамбургер е 11-и с 34 пункта, но е само на три точки от зоната на изпадащите.