Байерн с класика срещу Шалке

Байерн Мюнхен посрещна Шалке 04 на своя стадион "Алианц Арена" за срещата от поредния тридесети кръг на германската Бундеслига. Днес домакините се представиха перфектно и се отделиха на 10 пункта от Борусия Дортмунд и второто място след голове на Левандовски на два пъти и Артуро Видал.

Байерн доминираше във владението от самото начало, но се налагаше и да приема атаки на своя опонент. До почивката големи възможности за гол не паднаха, а видяхме по няколко спасявания от двете страни.

В 54-ата минута Левандовски откри резултата когато беше намерен от Артуро Видал с гръб към вратата. Тук от неудобен ъгъл все пак нападателят успя да вкара за 1:0.

В 65-ата минута Рафиня предостави добра топка на главата на Левандовски и той направи резултата 2:0. Крайният резултат оформи Видал в 73-ата минута когато Рибери навлезе през двама и топката попадна в бившия халф на Ювентус, който не се забави да стреля за 3:0.