Шалке измъкна точка от Дортмунд (видео)

Шалке стигна до равенство - 2:2 срещу Борусия Дортмунд в дербито на 29-ия кръг в Бундеслигата. Двата тима изиграха скучно първо полувреме на "Фелтинс Арена", но изцяло компенсираха след почивката.

В 49-ата минута Шинджи Кагава откри с феноменален прехвърлящ удар, но Лерой Сане изравни две минути след това с добавка. Малко по-късно влезлият на почивката Мхитарян центрира хубаво от десния фланг, а Матиас Гинтер се извиси и параболично насочи с глава в горния десен ъгъл – 2:1. Авансът издържа 10 минути, защото Сократис Папастатопулос повали Хунтелаар в наказателното поле за дузпа и холандецът я вкара – 2:2.

След това реми Борусия събра 68 точки и се отдалечи на седем от лидера Байерн. Шалке е седми с 45 пункта.