Байерн писа двойка на Волфсбург (видео)

Байерн Мюнхен записа успех с 2:0 при визитата си на Волфсбург в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Първата част на "Фолксваген Арена" не бе особено интересна, като най-чистото положение беше пропуснато от Шефер точно преди почивката.

След подновяването на играта баварците стигнаха до две попадения. Преди това реферите допуснаха грешка, отменяйки попадение на Роберт Левандовски, което бе напълно редовно. Все пак логичното се случи в 66-ата минута, когато Коман откри резултата след техничен удар от въздуха - 0:1. В 74-ата минута Левандовски сложи точка на спора. Коман центрира отдясно, а Рибери свали с гърди в наказателното поле, като Левандовски се оказа на правилната позиция и вкара с мигновен удар с десния крак, оформяйки крайния резултат.

Лидерът Байерн събра 62 точки и води с 11 на втория Борусия Дортмунд, който играе утре. Волфсбург е осми с 31 пункта на сметката си.