Шалке изгуби две точки срещу Щутгарт

Шалке 04 не успя да победи Щутгарт, след като двата тима завършиха наравно при резултат - 1:1 в Гелзенкирхен в среща от кръга на Бундеслигата. Така "кралскосините" останаха в подножието на върха и пропуснаха възможността да се изкачат в Топ 4.

Юнес Белханда откри рано за домакините, но около четвърт час преди края Мартин Харник изравни и така остави спора в този мач нерешен. Първото попадение падна в 14-та минута, когато голмайсторът опита да центрира, но така завъртя топката, че изненада защитата и вратаря и откри резултата.

В 74-та минута резултатът беше изравнен. Тогава след удар на Гентнер топката беше избита на крака на Мартин Харник, който от близка дистанция нямаше как да сбърка - 1:1. Така Шалке остава на 6-а позиция с 34 точки - на точка от зона Шампионска лига. Щутгарт вече е 11-и с 28 точки и все повече се отдалечава от опасната зона.