Съдия - главно действащо лице на дербито Леверкузен - Дортмунд

Байер Леверкузен загуби от Борусия Дортмунд с минималното 0:1 в доста скучно дерби от 22-ия кръг на Бундеслигата. Зрителите на "БайАрена" останаха разочаровани, особено от първото полувреме, в което не се създаде нито една интересна ситуация.

Влезлият като резерва на почивката Марко Ройс беше с основна заслуга за откриването на резултата. Той асистира на Ерик Дурм, който намери Обамеянг на празна врата и габонецът се разписа, фиксирайки крайния резултат.

Малко след това реферът Феликс Цвайер се разсърди и прибра двата отбора в съблекалните, защото наставникът на Байер Роджър Шмидт отказа да напусне треньорската зона. Двата тима останаха там десет минути, след което доиграха мача.

Така Дортмунд събра 51 точки на второто място и вече води с 15 на третия Херта. Байер Леврекузен е четвърти с 35 пункта.