Класически Байерн се класира на полуфинал

Байерн Мюнхен се класира на полуфиналите за Купата на Германия, след като тази вечер победи Бохум като гост с класическото 3:0. Двата тима изиграха слабо първо полувреме и оставиха разочаровани зрителите на стадион "Ревирпауърщадион". Все пак баварците откриха резултата чрез Роберт Левандовски в 39-ата минута при първата си опасна атака, при която голмайсторът направи двойно подаване с Томас Мюлер и след това стреля по земя - 1:0.

Малко преди почивката влезлият като резерва Симунек спъна Ариен Робен в наказателното поле и получи директен червен картон. Томас Мюлер изпълни отсъдената дузпа, но вратарят Риман спаси, а след това се стигна и до греда.

След час игра Байерн сложи точка на спора с второ попадение, реализирано от Тиаго Алкантара. С асистенция отново се отличи Томас Мюлер. В последната минута Роберт Левандовски вкара втория си гол в мача, оформяйки крайния резултат.

Така Байерн се присъедини към останалите три отбора, които са на крачка от финала - Борусия Дортмунд, Вердер Бремен и Херта.