Шалке и Леверкузен стартираха сезон с победи (видео)

Шалке 04 стартира новия сезон в Бундеслигата по отличен начин. "Кралскосините" се наложиха като гост на Вердер Бремен с класическото 3:0 на старта на първенството. След 34 минути игра Теодор Гебре Селасие си отбеляза автогол, с което резултатът бе открит, а след почивката паднаха останалите голове.

В 68-ата минута Ерик Максим Чупо Мотинг удвои преднината на гостите, а Клаас Ян Хунтелаар доказа, че и този сезон ще тормози сериозно противниковите вратари, оформяйки крайното 3:0, след асистенция на Лирой Зане.

В друга интересна среща Байер Леверкузен се наложи над Хофенхайм с 2:1. Стивън Зубер откри резултата в полза на гостите след само пет минути игра. Попадението подейства ободряващо на "аспирините", които съумяха да обърнат мача в своя полза с голове на Кислинг в 45-ата и на  Джулиан Бранд в 71-ата минута.

В останалите две срещи, играни по същото време Херта победи като гост Аугсбург с 1:0, а със същия резултат Инголщат се наложи над Майнц.