Вердер и Шалке с разгромни победи в днешния кръг на Бундеслигата (видео)

Шалке 04 и Вердер записаха убедителни домакински победи в мачовете си от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Шалке се наложи над Майнц с 4:1 в Гелзенкирхен. Две попадения на Клаас Ян Хунтелаар (9, 25), възползвал се от подавания на Чупо-Мотинг и Майер, дадоха аванс на "кралскосините", а Шинджи Оказаки (44) намали на 2:1 малко преди почивката. Все пак през втората част паднаха нови попадения във врата на гостите, като първо Транкило Барнета (54) покачи на 3:1, а асистиралият му Клаас Ян Хунтелаар (61) оформи своя хеттрик, а с това и крайното 4:1 след пас на Чупо-Мотинг.

В същото Вердер се справи с Падерборн, като го победи с 4:0 в Бремен. Точни за убедителната победа на "бременските музиканти" бяха Златко Юнузович (10), Дави Зелке (48), Фин Бартелс (50) и Левент Айчичек (80).