Вердер и Мьонхенгладбах елиминирани в първия кръг от Купата на Германия

Третодивизионният Саарбрюкен победи Вердер Бремен с 3:1 след продължения в мач от първия кръг на турнира за купата на Германия по футбол. Двубоят бе дебют за новия наставник на гостите Робин Дут. Вердер напусна надпреварата още на старта за трета поредна година.

Саарбрюкен поведе в резултата в края на първото полувреме, когато Кристиан Егерт центрира от фаул и Нилс Фишер вкара топката във вратата. Вердер изравни в 59-ата минута, след като Себастиан Прьодъл бе точен за 1:1. В последните секунди на първото продължение Тим Щегерер бе точен за своя тим. Саарбрюкен реши всичко в 112-ата минута при контраатака, при която Филип Кройелс даде отличен пас към Марсел Цимер и той от добра позиция не сгреши, носейки успеха на своя тим.

В същото време Борусия Мьонхенгладбах загуби с 4:5 след дузпи от друг треторазряден тим - Дармщад 98. В редовното време двата тима завършиха при резултат - 0:0.