Тухел: Победата е добре дошла

Н. Гавазов

Старши треньорът на Байерн Мюнхен Томас Тухел коментира победата над РБ Лайпциг с 2:1. И двата гола за баварците отбеляза Хари Кейн.

“Направихме силно първо полувреме, но не успяхме да вкараме гол. След почивката стана по-сложно. Открихме резултата в период от мача, в който РБ Лайпциг беше в подем. След изравняването реагирахме положително. Като цяло, победата ни е заслужена. Тя е добре дошла както за футболистите, така и за всички в клуба.

Кимих бе единствената ни опция за дясната зона на защитата, защото няколко пъти е играл там. Той се справи много добре и мисля, че ще трябва да го използвам на същия пост и срещу Фрайбург.

Сане? Той се намира в труден период, днес загуби доста топки. Смених го, защото почувства болка. Със сигурност не е в оптимално състояние. Играч с неговите качества е съден по броя на головете и асистенциите, които прави", заяви Тухел.

След 23 кръга в Бундеслигата Байерн е на второ място в класирането с 53 точки.