Байерн си тръгна с 3 точки от Аугсбург (видео)

Байерн Мюнхен победи трудно Аугсбург с 3:2 в баварското дерби и се доближи само на точка зад лидера в класирането на Бундеслигата Байер Леверкузен.

19-годишният Александър Павлович откри резултата в 23-тата минута с дебютното си попадение за баварците след разбъркване след центриране от корнер.

Дълбоко в добавеното време на първата част Джамал Мусиала чукна за Дейвис, който изненадващо шутира с десния крак извън наказателното поле, но пък намери по прецизен начин долния ляв ъгъл.

Демирович върна интригата седем минути след рестарта на играта, но радостта на домакините на продължи особено дълго.

Хари Кейн покачи на 3:1 в 58-ата минута с 23-тия си гол от началото на сезона в Бундеслигата.

В края резервата Свен Михел можеше да върне интригата в мача, но изстрелът му от бялата точка бе спасен от Мануел Нойер, за когото това бе 17-а спасена дузпа в кариерата.

В добавеното време на срещата Томас Мюлер фаулира Демирович в наказателното поле на домакините и реферът посочи втора дузпа за домакините. Този път именно Демирович стреля и преодоля Нойер - 2:3. Това беше и всичко любопитно от срещата.