Дузпа в добавеното време носи трите точки на Байерн (видео)

Байерн Мюнхен се наложи с 2:1 при визитата си на Волфсбург в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. Даниел Дидави беше точен в 8-ата минута и даде аванс на домакините. Юнус Мали центрира и Дидави с глава вкара за тима на Мартин Шмит. До края на първата част баварците не направиха почти нищо интересно, но след почивката надиграха своя съперник.

В 55-ата Корентен Толисо спечели дузпа за своя тим, но вратарят Кастеелс хвана удара на Робен. Все пак в 64-ата минута Робен се реабилитира с отлично подаване към Сандро Вагнера, а последният бе точен 1:1.

В добавеното време младокът Итер сбърка и задържа в наказателното поле Робен, а последният веднага падна на земята - дузпа. От бялата точка Левандовски бе точен, носейки успех на своя тим, доближавайки ги още по-близо до титлата.