Късните хитове на Бременските музиканти не се понравиха на Шалке (видео)

Шалке 04 допусна поражение у дома с 1:2 в двубоя срещу Вердер Бремен, който бе от програмата на 21-ия кръг на Бундеслигата. "Миньорите" могат да съжаляват, тъй като водеха в резултата до 80-ата минута.

В 24-ата минута "кралскосините" поведоха в резултата. Набил Бенталеб намери добре Коноплянка и украинецът се впусна в самостоятелен пробив, а след това последва удар от далечна дистанция, който хвана неподготвен вратаря на Вердер, който изпусна топката и тя попадна във вратата - 1:0.

"Бременските музиканти" не се предадоха и след почивката стигнаха до пълен обрат. Той бе факт в последните десет минути. В 80-ата Аугустинсон стреля от пряк свободен удар, вратарят на домакините сбърка фатално и изпусна топката, а при добавката Крузе бе точен за 1:1. Малко след това Пяца нацели греда.

В добавеното време Юнузович се разписа за крайното 1:2 за радост на съотборниците си и гостуващите фенове.