Сърцатата игра на Вердер не бе достатъчна срещу Байерн (видео)

Байерн Мюнхен се наложи над Вердер Бремен с 4:2 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. Жером Гондорф откри резултата, разписвайки се за гостите в 25-ата минута. Крузе събра няколко футболисти на домакините и хитро намери Гондорф, който прати топката между краката на Свен Улрайх за 0:1.

"Бременските музиканти" продължиха да бъдат по-активни на терена и могат да съжаляват, че не удвоиха аванса си. Вместо това - в 41-ата минута защитата на Вердер позволи на Жером Боатенг да намери Мюлер в наказателното поле с пас от центъра, след което последва гол за 1:1.

В 63-ата Роберт Левандовски донесе обрата и глътка успокоение за феновете по трибуните, засичайки с глава центриране от корнер на Хамес. Гостите обаче не се предадоха и в 74-ата минута стигнаха до равенството, но за това им помогна Никлас Зюле, който си вкара автогол - 2:2.

Отново Лева изведе тима си напред в резултата в 76-ата минута, а всичко приключи в 84-ата, когато Мюлер вкара нов гол за баварците и с това сложи точка на спора.