Дортмунд продължава да не познава вкуса на победата през 2018-та

Борусия Дортмунд не успя да спечели и втория си мач за тази година. BVB стигна само до 1:1 при визитата си на Херта в столицата в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Първата част бе доста скучна, но след почивката двата отбора вдигнаха оборотите. Първият гол бе факт след няма и минута след почивката. Грешка на Сократис, който не успя да пресече подаването на Ладзаро отдясно, позволи на Дейви Зелке да се разпише сам срещу Бюрки.

Двайсетина минути преди края на редовното време "жълто-черните" изравниха заслужено чрез Шинджи Кагава, получил чудесно подаване от Джейдън Санчо. Рурци натискаха до края, но не сътвориха пълен обрат.

След ремито Борусия събра 30 точки и излезе трети, само на точка зад втория РБ Лайпциг. Херта е 11-и с 25 пункта в актива си.