Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 21.01.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Роберт Кампка

Байерн Мюнхен се наложи с 3:1 при визитата си на Байер Леверкузен в двубой от 18-ия кръг на Бундеслигата. Баварците бяха по-добрият отбор почти през цялото време, като едва в последните 20-тина минути "аспирините" заиграха по-прилично и дадоха, макар и малко, повод за радост на феновете на "БайАрена", стигайки до попадение.

Преди това обаче Байерн поведе с 2:0. В 32-ата минута резултатът бе открит. След центриране от корнер Артуро Видал отклони топката, защитник на домакините не я изчисти и Хави Мартинес отблизо разстреля Лено. След час игра Франк Рибери покачи на 2:0 и така гостите съвсем намалиха темпото.

И тогава, когато не се виждаше как домакините могат да стигнат до гол, Кевин Фоланд нанесе хубав удар, като се стигна до неволен рикошет в Зюле и топката попадна във вратата на Улрайх за 1:2 в 70-ата минута. До края Леверкузен имаха още две добри положения, но в крайна сметка не стигнаха до нов гол. В добавеното време Хамес ознаменува силния си мач с красив гол от фаул, който сам си изработи и по този начин оформи крайния резултат.

Баварците печелят за първи път в шампионатен двубой от 2013 г. насам на "БайАрена", като и тогава тимът бе предвождан от Юп Хайнкес. Байерн продължава да е убедителен лидер в класирането и има 44 точки, което е с 13 повече от РБ Лайпциг.

Нойер и Алканатара продължават да са контузени за домакините.

Вердер Бремен записа второ поредно равенство в шампионата. И този път ремито бе у дома, като северняците успяха да стигнат до точка срещу коравия Хофенхайм за крайното 1:1. Въпреки това, положението за Вердер не е добро, тъй като предвожданият от Флориан Кохфелд тим е на 16-ото място в подреждането с 16 точки.

За тежката визита в Мюнхен, където Вердер не е печелил от сезон 2008/09, аут са Цетерер и Бартелс.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Вердер Бремен 3:0