Байерн преследва първа победа в Леверкузен от 2013 г.

Стадион: "БайАрена", Леверкузен
Дата: 12.01.2018 г.
Час: 21:30
Съдия: Даниел Сиберт

Отборът на Байер Леверкузен записа 12-ти пореден двубой без загуба в Бундеслигата. В последния си шампионатен двубой за отминалата 2017-та година "аспирините" сътвориха голов трилър при гостуването си на новака Хановер 96, като двата отбора не се победиха и завършиха 4:4. Бранд изведе гостите напред. Последва обрат след голове на Бебу и Фулкруг до 20-ата минута, а Мехмеди направи 2:2 в 25-ата. Преди почивката Клаус се отчете за домакините за 3:2. След подновяването на играта последва нов обрат в мача, като Байли вкара два пъти за 4:3 за гостите. В 83-ата минута Корб оформи 4:4.

Така играчите на Хайко Херлих пропуснаха възможността да завършат годината на 2-ро място. В момента "аспирините" са на 4-та позиция с 28 точки.

Иначе Байер завърши година с победа с 1:0 над коравия тим на Борусия Мьонхенгладбах в двубой от турнира за Купата на Германия. Така тимът от Леверкузен се класира за 1/4-финалите, където ще гостува на Вердер Бремен.

За настоящия двубой отсъстващ за домакините е Юрченко.

Хегемонът Байерн Мюнхен записа четвърта поредна и общо 13-та победа в актива си до момента. Този път играчите на Юп Хайнкес се наложиха трудно над новака Щутгарт за крайното 1:0 Единственото попадение в срещата падна в 79-ата минута и бе дело на Томас Мюлер. В 94-ата минута, при късна драма на "Мерцедес Бенц Арена", бе отсъдена дузпа за домакините, като Аколо застана зад бялата точка, но пропусна и направи Улрайх герой за шампионите.

Байерн има 41 точки и е комфортен лидер, като има цели 11 пункта преднина пред Шалке 04. Освен това, Байерн Мюнхен се наложи над Борусия Дортмунд с 2:1 в края на футболната 2017 година в Германия. Голямото дерби от 1/8-финалите за Купата на Германия бе доста интересно и предложи и емоции на феновете, а с успеха Байерн детронира BVB, който бе последният носител на отличието.

За тежката визита в Леверкузен, където Байерн не е печелил от 2013-та година, контузени са Нойер, Левандовски, Хумелс и Алкантара.

Прогноза: Байер Леверкузен - Байерн Мюнхен 1:1