Нов треньор, нов късмет - Дортмунд си припомни вкуса на победата

Борусия Дортмунд сложи край на неприятната серия от осем мача без победа за първенство. "Жълто-черните" този път спечелиха с 2:0 при визитата на Майнц 05 в среща от междинния 16-и кръг на Бундеслигата.

Мачът бе дебют за новия треньор на BVB Петер Щьогер, заменил на поста освободения преди дни - Петер Бос.

Попаденията паднаха след почивката. "Жълто-черните" поведоха с попадение на Сократис Папастатопулос в 55-ата минута. Играчите на Петер Щьогер продължиха да търсят гола и подпечатаха успеха си малко преди края чрез Шинджи Кагава (89), който бе изведен от голмайстора на тима Пиер-Емерик Обамеянг.

Борусия Дортмунд излезе поне временно на четвърта позиция с 25 точки. Майнц 05 е 14-и с 16 точки преди останалите срещи от кръга.