Стадион: "Борусия Парк", Мьонхенгладбах
Дата: 25.11.2017 г.
Час: 19:30
Съдия: Мануел Грефе

Отборът на Борусия Мьонхнегладбах отново демонстрира постоянство в мач далеч от дома, когато в предишния кръг "жребчетата" се наложиха с 4:2 като гости над Херта Берлин. Шестият успех за вестфалци от началото на сезона ги изстреля в зона "Шампионска лига", където Гладбах заема 4-ото място във временното класиране с актив от 20 точки.

Проблемите пред треньорът Дитер Хекинг са свързани с контузиите на Стрьобъл, Бенес, Хофман и Дукуре. Бобадия и Траоре пък са под въпрос.

Байерн Мюнхен се наложи над Аугсбург с класическото 3:0 в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Байерн нямаше много положения до момента, в който Артуро Видал беше точен в 31-ата минута, засичайки центриране от фаул. Седем минути по-късно се разписа и Роберт Левандовски, като по този начин до голяма степен уби интригата. В 49-ата минута полякът вкара още веднъж, за да оформи крайния резултат.

В оставащите минути баварците спокойно доиграха мача и записаха сравнително лесен успех, при това без част от основните си играчи като Боатенг, Толисо, Алаба и Кингсли Коман.

Така баварците продължават да са едноличен лидер, като в момента Байерн е с 29 точки, което е с 6 повече от преследвача Шалке 04.

През седмицата Байерн постигна очакван успех с 2:1 като гост над Андерлехт в Шампионската лига.

Проблемите пред наставника на баварците Юп Хайнкес, който се завръща в родния си град и се изправя срещу клуба, който го изстреля за големия футбол, са свързани с отсъствието на контузените Нойер, Мюлер, Рибери, Робен и Алкантара.

Прогноза: Борусия Мьонхенгладбах - Байерн Мюнхен 1:2