Дортмунд отново разочарова феновете си

Борусия Дортмунд продължава да ядосва феновете си със слаби игри. Хората на Петер Бос допуснаха поражение с 1:2 при визитата си на Щутгарт. Това бе трета поредна загуба за “жълто-черните" в Бундеслигата, като те нямат победа вече пет поредни двубоя. BVB до скоро дори бяха лидери в класирането, но допуснаха големия им съперник Байерн да ги задмине.

Шадак Аколо откри резултата в срещата, след като се разписа в 5-ата минута. Максимилиан Филип изравни в 45-ата, а развръзката бе оставена за след почивката. Йосип Брекало донесе успеха на домакините в 51-ата минута, завършвайки хубава контра с удар през краката на вратаря.

Малко оправдание за Борусия може да бъде, че те играха без звездата си Пиер-Емерик Обамеянг, който бе наказан от ръководството, заради неспазване на дисциплината.