РБ Лайпциг и Шалке с победи в кръга на Бундеслигата (видео)

Шалке се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Фрайбург в среща от кръга на Бундеслигата. Единственото попадение в срещата реализира Даниел Калигури след малко повече от час игра. Като цяло двубоят бе равностоен, но в крайна сметка "кралскосините" успяха да отмъкнат трите точки към Гелзенкирхен. След успеха Шалке се изкачи на четвърто място в Бундеслигата.

В друга среща, играна по същото време РБ Лайпциг обърна като домакин Хановер с 2:1 и вече е само на точка от върха в класирането, където е Байерн Мюнхен. Баварците обаче имат мач по-малко.

Гостите излязоха напред в резултата в 56-ата минута, когато Джонатас получи топката в наказателното поле и мигновено я прати във вратата на домакините. Юсуф Поулсен обаче изравни в 70-ата от близка дистанция, а в 86-ата минута Форсберг намери отлично Тимо Вернер, който с красив удар оформи крайния резултат.

РБ Лайпциг събра 22 точки, а Хановер остана с 18 на петата позиция.