Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 28.10.2017 г.
Час: 19:30
Съдия: Даниел Сиберт

Байерн Мюнхен записа труден, но важен успех с 1:0 при визитата си на Хамбургер ШФ в среща от деветия кръг. Така баварският тим продължи възходящата си линия след завръщането на Юп Хайнкес и вече е на върха на класирането в Бундеслигата с равен брой точки с Борусия Дортмунд - общо 20, но с по-лоша голова разлика от "жълто-черните".

В 39-ата минута реферът Марко Фритц вдигна директен червен картон на Гидеон Юнг от тима на ХШФ за нарушение срещу Кингсли Коман, като домакините имаха претенции, че изгонването е било преувеличено. Това логично бе в полза на Байерн, като отборът пречупи съперника в 52-ата минута. След разбъркване в наказателното поле, точен беше Корентен Толисо, с което донесе успеха на своя тим.

Нойер, Бернат, Мюлер и Рибери са извън сметки на Байерн, тъй като са контузени.

Четвъртата поредна победа пък приближи вицешампиона от последния сезон РБ Лайпциг на точка от върха. В предишния кръг "червените бикове" победиха с минималното 1:0 у дома новака Щутгарт. Така клубът от Източна Германия вече е на 3-та позиция във временното подреждане. За тежката визита в Бавария треньорът Ралф Хазенхютъл ще може да разчита на всички свои футболисти.

Това е втори пореден двубой между двата отбора, които през седмицата се изправиха един срещу друг в турнира за Купата на Германия, като тогава мачът се проведе в Лайпциг. Байерн спечели драматично след изпълнение на дузпи, като в редовното време и в продълженията срещата завърши 1:1.

Прогноза: Байерн Мюнхен - РБ Лайпциг 3:1