Стадион: "Фолкспаркщадион", Хамбург
Дата: 21.10.2017 г.
Час: 19:30
Съдия: Марко Фриц

Пропадането на Хамбургер ШФ продължава. След като северняците започнаха силно новия сезон, записвайки две поредни победи, последва негативна поредица от четири последователни загуби за "червените шорти". След това дойде равенството в дербито с Вердер, а в предишния кръг ХШФ отново падна, този път с 1:3 като гост на Майнц 05. Това логично запрати селекцията на Маркус Гисдол в непосредствена близост до зоната на изпадащите, като към момента "динозаврите" са на 15-то място с актив от 7 точки.

За тежкото домакинство срещу набиращия все по-голяма увереност шампион контузени са Мюлер, Хирцел и Яничич.

Юп Хайнкес се завърне с гръм и трясък начело на Байерн Мюнхен, който се наложи с 5:0 при домакинството си на Фрайбург в двубой от осмия кръг на Бундеслигата. Нелеп автогол на Юлиан Шустер, след само 8 минути игра, даде аванс на баварците. Гостите не успяха да удържат този резултат до почивката и в 43-ата минута Кингсли Коман удвои след удар с глава. В 63-ата минута Тиаго направи резултата класически с много красив гол, а в 75-ата Роберт Левандовски вкара за 4:0, като това попадение бе факт след подхлъзване в най-неточния момент на абсолютния грешник днес - Шустер. В добавеното време Кимих завърши прекрасна атака на своя тим, като в случая Левандовски предвидливо не игра с топката, тъй като бе в положение на засада и по този начин помогна за попадението - 5:0.

В крайна сметка Байерн си спечели тези задължителни три точки в борбата за първото място в Бундеслигата. Друго, което трябва да се отбележи е, че това бе най-убедителната победа за тима от началото на сезона. В момента баварците са 2-ри, а след грешната стъпка на временния водач Борусия Дортмунд, разликата между двата гранда е само две точки.

През седмицата Байерн се разправи и със Сетлик, побеждавайки шотландския първенец с 3:0 в Шампионската лига.

За далечното гостуване на север аут за шампионите поради травми са Нойер, Мартинес, Бернат и Рибери.

Прогноза: Хамбургер ШФ - Байерн Мюнхен 0:3