ПСЖ ще се връща към победите срещу съвземащия се Лил

Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 09.12.2017 г.
Час: 18:00
Съдия: Йоан Амел

Френският гранд Пари Сен Жермен си намери майстора в историческата област Елзас. Парижани си тръгнаха без нито една спечелена точка от визитата си на новака Страсбург, след като бяха победени с 2:1 на стадион "Стад дьо ла Мейно" и по този начин допуснаха първа загуба от началото на настоящата кампания.

Лидерът в Лига 1 беше изненадан още в 13-та минута на сблъсъка, след като домакините успяха да открият резултата, благодарение на нападателя Нуно Коща. Почти в края на първата част младокът Килиан Мбапе успя да разпише за 1:1, след като получи топката от съотборника си Адриен Рабио и без проблеми я изпрати в мрежата на Страсбург. В 65-та минута нападателят на домакините Стефан Баокен се превърна в героя на домакините, поднасяйки трите точки.

Въпреки загубните точки, Пари Сен Жермен остава на лидерската позиция в Лига 1 с комфортна преднина от 10 точки пред Олимпик Лион, Монако и Олимпик Марсилия които са с еднакъв актив от 32 пункта.

През седмицата ПСЖ отстъпи и в Шампионската лига, падайки с 1:3 като гост на Байерн Мюнхен. Въпреки поражението, парижани спечелиха групата и се очакват жребия за осминафиналите в Шампионската лига.

Неймар е наказан, а Силва и Мота са под въпрос.

След гръмкия успех с 2:1 като гост на Олимпик Лион, тимът на Лил записа втора поредна победа в първенството, която измъкна "песовете" от зоната на изпадащите. В предишния кръг северняците се наложиха с 1:0 над Тулуза. Така Лил вече има 18 точки и е на спасителната 17-та позиция. Някои смятат, че надигането на тима се дължи на факта, че Марсело Биелса не ръководи тренировките. Както е известно, аржентинският специалист се съди с отбора и иска обезщетение, след като отказа да напусне по собствено желание.

За тежката визита в Париж аут за "песовете" са Куаме и Туре.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Лил 3:1