Стадион: "Луи II", Монако
Дата: 02.12.2017 г.
Час: 21:00
Съдия: Антони Гаутие

След изненадващото равенство като гост на новака Амиен за крайното 1:1 и последвалата загуба на първенеца Монако от основния претендент за златните медали през настоящия сезон - ПСЖ, с 1:2 у дома в междинния кръг "монегаските" понесоха нов удар, като този път паднаха с 0:1 при визитата си на коравия Нант след гол в последната минута.

Поражението смъкна тима от Лазурния бряг на 4-та позиция в подреждането, с 29 точки, като играчите на Леонардо Жардим вече изостават с 12 пункта от лидера ПСЖ. Йоветич, Лемар, Траоре и Бошчиля са аут от сметките на домакините.

Тимът на Анже продължава с колебливите изяви през настоящата кампания. В междинния кръг "черно-белите" записаха шести пореден двубой без успех в първенството, като този път предвожданият от Стефан Мулен клуб отстъпи с 1:2 у дома от Рен и то след като допусна пълен обрат след почивката.

Поражението остави тима от едноименния град на предпоследното 19-то място в класирането с 14 точки на сметката. За гостуването край Средиземно море отсъстващи са Тарат и Сантамария.

Прогноза: Монако - Анже 3:0