Дата: 22.10.2017 г.
Час: 22:00
Съдия: Руди Буке

Без никакво съмнение най-интересният двубой от програмата на 10-я кръг в Лига 1 ще бъде мегасблъсъкът между Олимпик Марсилия и Пар Сен Жермен познат повече като "Френската класика".

Олимпик Марсилия приключи с поредицата от три поредни победи в първенството. В предишния кръг южняците направиха истински голов трилър като гости на новака Страсбург, а двубоят не излъчи победител за крайното 3:3. Възпитаниците на Руди Гарсия на два пъти повеждаха в резултата, като по едно време дори губеха, но новото попълнение Митроглу спаси точката за своя тим с гол две минути преди края на срещата. Така ОМ вече има 17 пункта и е на 4-то място в подреждането. През седмицата клубът от пристанищния град се наложи с 2:1 над португалския Витория Гимараеш в двубой от груповата фаза на турнира Лига Европа.

Добрите новини в щаба на ОМ са, че за дербито срещу големия съперник всички играчи са на линия.

ПСЖ се спаси от срамно реми като гост на скромния Дижон, след като в предишния кръг Тома Муние бе големият и неочакван герой за столичани. Играчите на Унай Емери спечелиха трудно с 2:1 гостуването си на "совите", а победният гол за парижани падна в 92-ата минута. Така ПСЖ успя да увеличи аванса си на върха пред шампиона Монако на 6 точки, като клубът от "Парк де Пренс" е с 25 пункта. През седмицата ПСЖ постигна рутинен успех над Андерлехт в Шампионската лига, надигравайки опонента с 4:0 като гост.

За далечното гостуване край бреговете на Средиземно море под въпрос за ПСЖ е капитанът Тиаго Силва.

Въпреки че Пари Сен Жермен е тотален доминатор в последните години във Френската класика, фанатичните привърженици на домакините от Марсилия вярват, че техните любимци ще развалят статистиката. ОМ са непобедени у дома в 18 от последните си 20 мача на "Велодром". В същото време, обаче, ПСЖ спечели последните си 6 визити на негостоприемния стадион на големия враг. За последно Олимпик победи столичния клуб през сезон 2011/12 с класическото 3:0, като това бе и последният успех въобще за марсилци в дербито.

Прогноза: Олимпик Марсилия - Пари Сен Жермен 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!