Стадион: "Стад дьо л'Об", Троа
Дата: 22.10.2017 г.
Час: 18:00
Съдия: Франсоа Летешие

Гол от дузпа в 93-ата минута гарантира точка на Троа при гостуването на Лил в последния мач на новаците от Лига 1, но сложи край на серията от две поредни победи. Така съставът от регион Гранд Ест вече има общо 12 точки и към момента играчите на Жан-Луи Гарсия са на 12-то място във временното подреждане.

За настоящия двубой аут за домакините са контузените Навие, Обианг и Дарбион, а Азамум е наказан.

Седемкратният първенец на Франция - Олимпик Лион, прекъсна поредицата от една загуба и две равенства. В предишния кръг "хлапетата" изиграха много зрелищен двубой у дома срещу шампиона Монако, надигравайки класния съперник с 3:2. Големият герой за предвождания от Брюно Женесио тим бе Набил Фекир, който отбеляза две от попаденията за ОЛ, като последният гол падна в 95-ата минута. С успеха лионци събраха 16 точки и вече са на 6-то място в класирането.

Добрата серия на Олимпик продължи и през седмицата, когато френският състав надигра с 2:1 като гост Евертън в двубой от груповата фаза на Лига Европа.

За гостуването в Троа отсъстващи за ОЛ са Чейкх, Морел, Мариано, Менди и Грение.

Прогноза: Троа - Олимпик Лион 1:3