Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 01.10.2017 г.
Час: 18:00
Съдия: Франсоа Летешие

Без голямата си звезда - Неймар, съставът на ПСЖ загуби първите си точки за новия сезон в Лига 1 и завърши наравно 0:0 като гост на Монпелие и за втора поредна кампания не успя да спечели визитата си в едноименния град. Атомното нападение на парижани се превърна в кошмар за противниковите отбори, но любопитното в мача бе фактът, че общата възраст на защитата на домакините бе 98 години и се справи с набезите на ПСЖ. По този начин възпитаниците на Унай Емери допуснаха преследвачът Монако да скъси изоставането си на точка, но столичани остават едноличен лидер с актив от 19 пункта.

През седмицата ПСЖ се наложи над гостуващия Байерн Мюнхен с класическото 3:0 в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Домакините поведоха с ранен гол още във втората минута, което определено повлия върху играта на двата тима. Дани Алвес бе точен след пас на бразилската мегазвезда Неймар. След този гол баварците до края бяха отборът, който владееше повече топката. Момчетата на Карло Анчелоти обаче рядко стигаха до нещо по-интересно. Иначе в 32-ата минута Кавани направи 2:0 с неспасяем шут. И когато Байерн отново контролираше играта, ПСЖ нанесе своя трети решаващ удар в 63-ата минута Мбапе изигра отлично ситуацията и намери добре Неймар, който отблизо намери мрежата за 3:0.

Контузен за домакините са е Пасторе.

Настоящият съперник на ПСЖ пък е другият тим в Лига 1, който все още не познава вкуса на поражението. В предишния кръг Бордо победи с 3:1 у дома тим на Гингам, като последното попадение за "жирондинците" бе дело на бившата звезда на Лудогорец - Джонатан Кафу. Със спечелените три точки съставът от провинция Аквитания вече има 15 и заема 3-ото място в подреждането. За тежката визита в столицата треньорът Жослен Гурвенек не може да разчита на Гайич.

Прогноза: Пари Сен Жермен - Бордо 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!