Ники Михайлов взе българското дерби, Твенте с разгром над ПСВ

Твенте спечели дербито на 24-ия кръг на холандската Ередивизие, след като разгроми с 6:2 като гост тима на ПСВ Айндховен. Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр за домакините, но се представи много слабо и логично бе заменен на почивката. Вратарят на българския национален отбор Николай Михайлов изигра пълни 90 минути за отбора-победител.

Срещата започна добре за състава на Стийв МакЛарън, след като още в 8-ата минута Ола Джон откри резултата - 1:0. След още десет минути разликата вече беше две попадения, като този път Янсен се разписа във вратата на Исаксон. В 35-ата минута резултата стана класически, след като Висгерхоф засече центриране на Фер - 3:0. 5 минути преди почивката Люк Де Йонг покачи на 4:0.

Малко след началото на второто полувреме отбора на Ники Михайлов остана с човек по-малко след червен картон на Дъглас. Това оказа влияние върху играта на терена и В 55-ата минута ПСВ намали след гол на Ола Тойвонен. Двайсет минути по-късно Лирой Фер върна аванса на тима си от четири гола,  8 минути преди края Тойвонен реализира ново попадение за 2:5. Малко по-късно Вилем Янсен оформи крайното 6:2.

След този успех Твенте се изкачи на второ място в класирането и е вече с 48 точки, колкото има и ПСВ.