Спартак и ЦСКА не се победиха в дербито на Москва (видео)

В. Мухарски

Спартак Москва и ЦСКА Москва завършиха наравно при резултат 2:2 в дербито на руската столица от 22-ри кръг на шампионата на Русия. Така "армейците" остават втори в класирането, като изоставят само по голова разлика от лидера Рубин.

В 31-вата минута Игор Акинфеев получи контузия и беше заменен принудително от резервния вратар на ЦСКА Жемчугов. Това бе причината съдията на срещата да даде по-голямо продължение на първото полувреме. Домакините се възползваха от това успяха и успяха да отбележат, в добавенто време на първата част, чрез Уелитон. Веднага след почивката гостите успяха да изравнят с попадение на Сейду Думбиа.

В 69-ата минута ЦСКА успяха дори да обърнат резултата, като точен за "армейците" този път бе Зоран Тошич. В 75-ата минута Емануел Еменике възстанови равенството и по този начин оформи крайния резултат.