Ал-Ахли взе бронза на Световното клубно първенство

Приключи мачът за третото място на Световното клубно първенство 2023, в който се изправиха японският Урава Ред Даймъндс и египетският Ал-Ахли. Отборите играха на стадион "Принц Абдула Ал Файсал" в Джеда, Саудитска Арабия. Ал Ахли победи с 4:2 и зае трето място.

Защитникът на Ал Ахли Ясер Ибрахим откри резултата в 19-ата минута. Шест минути по-късно преднината на египетския клуб бе увеличена от нападателя Пърси Тау след подаване на Ахмед Кук. В края на първото полувреме нападателят Хосе Канте намали изоставането на Урава. В 54-ата минута защитникът Александър Шолц изравни резултата от дузпа. В 60-ата минута полузащитникът на Урава Йошио Коидзуми прати топката в собствената си врата. В 75-ата минута защитникът на Ал-Ахли Али Малул изпусна дузпа. Али Малул отбеляза победната точка в 90+9-ата минута - 4:2.